اهمیت انتخاب پارچه لباس ورزشی

ست سویشرت و شلوار کد SEM0100 - مدل لایف اتم

اهمیت انتخاب انواع پارچه ورزشی

یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های شروع فعالیت ورزشی، انتخاب و خرید لباس و پارچه ورزشی مناسب است. لباس‌ها با پارچه‌های مختلفی تولید می‌شوند و هر پارچه، ویژگی‌های خاص خود را دارد. برای مثال، پارچه فلامنت ورزشی با پارچه پنبه‌ای یا بامبو متفاوت است. این تنوع‌، باعث ایجاد تفاوت در قیمت پارچه لباس ورزشی هم شده است. حال که شروع به خواندن این مطلب کرده‌اید، حتما دوست دارید با پارچه‌های متنوع لباس‌های ورزشی بیشتر آشنا شوید. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا در نهایت بتوانید خرید خود را با موفقیت انجام دهید.

چرا انتخاب پارچه ورزشی مهم است؟

پارچه‌ ورزشی، پارچه‌ای است که هم پوشیدگی لازم را برای ورزشکار ایجاد می‌کند و هم باعث تسهیل در انجام فعالیت‌های ورزشی می‌شود. نوع پارچه ورزشی متناسب با شدت و نوع فعالیت شما انتخاب می‌شود. پارچه‌ها می‌توانند باعث شوند که شما به‌راحتی و آزادانه حرکت کنید. از طرفی یک پارچه نامرغوب، می‌تواند شما را معذب و انجام حرکات ورزشی را برای شما دشوار کند.
پارچه‌ها متناسب با فصل‌های سال ساخته می‌شوند و از بدن شما، حداکثر محافظت را انجام می‌دهند. هنگام مراجعه به مرکز فروش پارچه فلامنت ورزشی، شما با تنوعی از لباس‌های ورزشی با پارچه‌های مختلف روبه‌رو خواهید شد. مسلما درک تفاوت‌های پارچه‌ها به شما کمک می‌کند که مناسب‌ترین لباس را برای خود انتخاب کنید. این امر می‌تواند به راحتی شما در انجام حرکات ورزشی یا موفقیت در مسابقات کمک کند.

پارچه فلامنت ورزشی چیست؟

فلامنت ورزشی یکی از پرکاربردترین پارچه‌ها برای دوخت لباس ورزشی محسوب می‌شود. این پارچه از الیاف مصنوعی ساخته شده است که با ویژگی‌های مهمی همچون استحکام، دوام و جذب رطوبت شناخته می‌شود. این دلایل باعث شده‌اند که خرید پارچه فلامنت ورزشی توسط ورزشکاران روزبه‌روز بیشتر شود. این پارچه مناسب فعالیت در فضاهای باز نیز است. الیاف فلامنت از مواد مصنوعی مانند نایلون، پلی‌استر و اسپندکس ساخته می‌شود. در مجموع با خرید پارچه فلامنت ورزشی می‌توانید لباسی سبک و قابل‌ تنفس داشته باشید.

مهم‌ترین ویژگی‌های پارچه فلامنت ورزشی

این پارچه دارای ویژگی‌های خاص و منحصر‌به‌فردی است که راحتی شما را در حین انجام تمرین‌های ورزشی فراهم می‌کند. مزایای این پارچه، روی قیمت پارچه فلامنت ورزشی نیز تاثیر می‌گذارند. پارچه لباس ورزشی فلامنت به تطبیق‌پذیری معروف است. این پارچه را می‌توان در طیف وسیعی از رنگ‌ها و الگوهای مختلف تولید کرد. فلامنت هم برای دوخت لباس و هم برای تولید شلوار ورزشی گزینه بسیار مناسبی است. از دیگر ویژگی‌های پارچه فلامنت ورزشی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

استحکام و دوام

پارچه ورزشی فلامنت از الیاف بلند و پیوسته‌ای ساخته می‌شود که به‌صورت محکم به‌ هم بافته شده‌اند؛ همچنین در برابر پارگی و ساییدگی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. به همین دلیل، این پارچه برای دوخت لباس ورزشی گزینه بسیار مناسبی است. تمام این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که لباس ورزشی فلامنت به انتخابی محبوب برای ورزش در فضاهای باز تبدیل شود. جنس پارچه لباس ورزشی فلامنت به‌گونه‌ای است که در برابر سختی‌های ورزشی و فعالیت‌های خارج از منزل نیز مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد.

جذب رطوبت

پارچه فلامنت یک پارچه مناسب لباس ورزشی و دارای خاصیت جذب رطوبت است. بدون شک هنگام ورزش‌کردن، بدن عرق زیادی تولید می‌کند و پوست مرطوب می‌شود. این امر باعث ناراحتی و معذب‌شدن شما هنگام فعالیت ورزشی خواهد شد. در مرکز فروش پارچه فلامنت ورزشی، لباس‌های ورزشی به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که رطوبت را از پوست دور کنند. این امر باعث می‌شود که در حین ورزش، خنک و خشک بمانید و احساس راحتی داشته باشید.

قابلیت تنفس

قابلیت تنفس پارچه به این معناست که پارچه فلامنت ورزشی اجازه می‌دهد تا هوا در پارچه به گردش درآید. این امر از تجمع گرما و عرق روی بدن و لباس جلوگیری می‌کند. از طرفی، پارچه ورزشی فلامنت برای روزهای گرم یا هنگام وزش بادهای شدید، گزینه بسیار مناسبی است. این موضوع باعث می‌شود که هنگام فعالیت، احساس خنکی کنید و ورزش خود را به‌خوبی انجام دهید. جنس فلامنت به‌گونه‌ای است که به‌سرعت خشک می‌شود و رطوبت روی آن باقی نمی‌ماند.

تیشرت آستین بلند توکرکی TSM104 – مدل المنت اتم

انواع پارچه لباس ورزشی

تا اینجا با پارچه فلامنت ورزشی آشنا شدید. برای دوخت لباس‌های ورزشی، نه‌فقط از فلامنت، بلکه از پارچه‌های دیگر نیز استفاده می‌شود. هر یک از پارچه‌ها، دارای ویژگی‌های مختلفی است و این خصوصیات، روی قیمت پارچه لباس ورزشی نیز تاثیر می‌گذارد. شما می‌توانید متناسب با فعالیت ورزشی و بودجه خود، مناسب‌ترین پارچه را انتخاب کنید. در ادامه مطلب، ما شما را با چند جنس پارچه لباس ورزشی مناسب و پرکاربرد آشنا می‌کنیم.

پنبه

پنبه پارچه‌ای تنفس‌پذیر است که جریان هوا را به‌خوبی از خود عبور می‌دهد. این پارچه مناسب لباس ورزشی است؛ چراکه هنگام فعالیت، بوی عرق را در خود نگه نمی‌دارد. با پارچه‌های پنبه‌ای نگران عرق‌سوز‌شدن بدن خود نخواهید بود. در این نوع پارچه ورزشی، احساس خنکی و همچنین آزادی بسیاری را هنگام فعالیت تجربه می‌کنید. پارچه‌های پنبه‌ای از الیاف طبیعی ساخته و گزینه‌ای مناسب برای لباس‌های ورزشی محسوب می‌شوند.

اسپندکس

اسپندکس یک الیاف مصنوعی است که اغلب با مواد دیگر ترکیب می‌شود. این پارچه برای دوخت لباس ورزشی گزینه مناسبی است؛ چراکه از کشش و انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار است. با اسپندکس به‌راحتی می‌توانید حرکت‌های ورزشی سنگین را آزادانه و با چابکی انجام دهید. قابل ذکر است که پارچه ورزشی اسپندکس، اغلب برای لباس‌های یوگا مورد استفاده قرار می‌گیرد. از دیگر ویژگی‌های مهم این پارچه، می‌توان به تنفس‌پذیری و خشک‌شدن سریع رطوبت اشاره کرد.

پلی‌استر

یکی دیگر از رایج‌ترین انواع پارچه برای دوخت لباس ورزشی، پلی‌استر است. این پارچه از الیاف مصنوعی ساخته شده و سبک‌وزن، بدون چروک و با ماندگاری طولانی است. دوام و استحکام بالای پلی‌استر، آن را به گزینه‌ای محبوب برای دوخت لباس‌های ورزشی تبدیل کرده‌ است. این پارچه به‌صورت عایق عمل می‌کند و در آب‌وهوای سرد، شما را گرم و در روزهای گرم، شما را خنک نگه می‌دارد.

الیاف بامبو

اگر لباسی فوق‌العاده نرم و در عین حال، ضد رطوبت می‌خواهید، می‌توانید به خرید پارچه لباس ورزشی بامبو فکر کنید. بامبو سبک و ضد الکتریسیته است، رطوبت را از بین می‌برد و لباس ورزشی را به یک لباس بی‌بو تبدیل می‌کند. در مجموع این نوع پارچه، یک گزینه مناسب برای فعالیت در محیط‌های روباز است؛ به این خاطر که محافظت خوبی در برابر اشعه ماوراء بنفش ایجاد می‌کند. پس قرار‌گرفتن طولانی‌مدت این پارچه ورزشی در برابر آفتاب، آن را خراب نخواهد کرد.

گورتکس

جهت انجام فعالیت‌های ورزشی مانند دویدن یا دوچرخه‌سواری، خرید پارچه لباس ورزشی گورتکس گزینه مناسبی برای شماست. این پارچه‌ به پوست اجازه می‌دهد که در حین فعالیت‌های سنگین، نفس بکشد. گورتکس ضد آب و ضد باد است و مانند یک عایق عمل می‌کند. این پارچه در فصل‌های گرم، شما را خنک و در روزهای سرد، شما را گرم نگه‌ می‌دارد. در نهایت، باید بگوییم این جنس پارچه به پیراهن‌های ورزشی دوام و ماندگاری بالایی می‌بخشد و در شرایط سخت، بسیار مقاوم است.

نکات مهم هنگام انتخاب پارچه ورزشی

تیشرت آستین بلند نیم زیپ کد TSM105 - مدل پلار اتم

هنگام خرید پارچه لباس ورزشی، با مدل‌های متنوع و ویژگی‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوید. در قسمت قبل، شما را با انواع پارچه برای دوخت لباس ورزشی آشنا کردیم. حال وقت آن رسیده است تا نکات مهمی که هنگام خرید، باید به آن‌ها توجه کنید را برای شما بیان کنیم. دقت کنید که هر یک از ویژگی‌های زیر، می‌تواند روی قیمت پارچه لباس ورزشی تاثیر بگذارد. در ادامه، شما را با مهم‌ترین خصوصیات این پارچه‌ها آشنا می‌کنیم.

راحتی پارچه

جنس پارچه لباس ورزشی تاثیر زیادی در احساس راحتی شما حین ورزش‌کردن خواهد داشت. بدون شک هنگامی که می‌خواهید ورزش کنید، انتظار دارید لباس ورزشی بیشترین احساس راحتی را برای شما داشته باشد. یک پارچه ورزشی نامناسب می‌تواند شما را معذب کند و اجازه نمی‎دهد که به‌صورت کامل روی ورزش تمرکز کنید. پارچه لباس ورزشی باید نرم و انعطاف‌پذیر باشد تا در لباس، احساس راحتی کامل داشته باشید. همچنین جنس پارچه باید مقاوم در برابر هرگونه کشش باشد تا در هنگام فعالیت‌های شدید، بتوانید تحرک لازم را داشته باشید.

وزن و دوام پارچه

لباس‌های ورزشی در طول فعالیت شما، تحت فشار زیادی قرار می‌گیرند. پارچه مناسب لباس ورزشی باید دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد و به‌راحتی آسیب نبیند. همچنین وزن پارچه و لباس ورزشی باید کاملا استاندارد و سبک باشد. در بسیاری از ورزش‌ها، هر گرم وزن لباس، می‌تواند انرژی بسیار زیادی را از شما بگیرد. اهمیت وزن پارچه برای دوخت لباس ورزشی به‌خصوص در هنگام مسابقه‌های ورزشی مشخص می‌شود. گاهی وزن اضافه می‌تواند نتایج مسابقه را به ضرر شما تمام کند!

تنظیم رطوبت

هنگام خرید پارچه لباس ورزشی، باید به قابلیت تنفس‌پذیری لباس نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. این ویژگی، فرایند گردش هوا در لباس را ممکن می‌کند و باعث خروج رطوبت و عرق از بدن و ایجاد تعادل بین دمای بدن شما و محیط خواهد شد. اگر لباس، قابلیت تنفس نداشته باشد، بدن شما به‌سرعت گرم یا سرد می‌شود. این امر باعث ایجاد آسیب‌هایی همچون کشیدگی و گرفتگی عضلانی خواهد شد.

محافظت در برابر عناصر آب‌وهوایی

پارچه ورزشی باید ضد آب و مقاوم در برابر باد و گرد‌وغبار باشد. یک پارچه مناسب و ضد آب، فرایند ورزش و فعالیت را برای شما آسان‌تر می‌کند تا حین ورزش، احساس راحتی و سلامتی داشته باشید. بسیاری از اوقات، ممکن است شما ورزش خود را در فضای باز انجام دهید. یک پارچه لباس ورزشی مقاوم در برابر باد، از بدن شما به‌خوبی محافظت می‌کند و باعث می‌شود که دچار گرفتگی عضلانی و سرماخوردگی نشوید. همچنین این پارچه‌ها راحتی شما را هنگام ورزش‌کردن فراهم می‌کنند.

قیمت پارچه ورزشی

جنس پارچه مناسب لباس ورزشی روی قیمت آن نیز تاثیر می‌گذارد. هر چه جنس لباس، مرغوب‌تر و از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. البته این موضوع به‌نفع شما خواهد بود؛ چراکه کیفیت بالای لباس، شما را تا مدت‌ها از خرید مجدد آن بی‌نیاز خواهد کرد! قیمت پارچه لباس ورزشی وابسته به عواملی همچون دوام، تنفس‌پذیری، نوع پارچه و… است و عملکرد بهتر لباس، سبب افزایش قیمت و ماندگاری آن خواهد شد.

مانتو پشت ضربدری کد MAW0100 - مدل نپال اتم

چرا باید پارچه ورزشی اتم را انتخاب کنید؟

در این مطلب، با پارچه فلامنت ورزشی و انواع پارچه‌های به‌کاررفته در تولید لباس‌های ورزشی آشنا شدید. همچنین تلاش کردیم شما را از نکات مهم هنگام خرید پارچه لباس ورزشی آگاه کنیم. البته این نکات، تنها به اطلاع از قیمت پارچه فلامنت ورزشی یا سایر جنس‌های دیگر خلاصه نمی‌شوند. ما در اتم، در کنار شما هستیم تا تجربه‌ای لذت‌بخش را از فعالیت‌های ورزشی خود داشته باشید. مجموعه اتم با استفاده از بهترین پارچه‌ها، لباس‌هایی را برای شما تولید می‌کند که در آن‌ها، احساس راحتی و آزادی بسیاری کنید. ما به شما این فرصت را می‌دهیم که تا ۷ روز پس از خرید، بتوانید لباس خود را مرجوع کنید. شما می‌توانید پیراهن‌هایی با پارچه ورزشی مورد نظر خود را به‌صورت حضوری یا از طریق مراجعه به سایت اتم، از ما خریداری کنید.

 

webrasam_developer
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *